Nejlepší sport je kafe a dort ....

Lípa

Neohodnoceno
190 Kč 230 Kč Sleva 17 %
Skladem

Lípa - strom s bohatou korunou, národní poklad i útočiště pro chvíle klidu a rozjímání. Nás však zajímají tělu prospěšné látky, které nám právě sirup z lípy může poskytnout. Bylinky dle zákona však nejsou léčiva a tak Vás o účincích nemohu zpravit touto cestou.

Jedno však říci můžeme, v případě kašle lipový sirup pohladí dýchácí cesty jako dotek víly v lipách žijících ...

 

0,5l

Kategorie: Babiččiny sirupy
Hmotnost: 0.6 kg

Třicet metrů vysoký strom s poměrně rozložitou korunou a pod ním lavička – obraz jako z pohádky. Tento strom však není jen“ krásný, ale je rovněž prospěšný našemu zdraví. Lipové květy totiž hrají při léčbě nachlazení a kašle prim.

 

 

složení: voda, cukr, bylinný výluh, kys.citrónová (regulátor kyselosti)

Před upotřebením protřepat,doporučený poměr ředění 1:20

Sirup není filtrovaný,případný zákal není na závadu.

Uchovávejte v chladu a chraňte před přímým slunečním světlem.

Minimální doba trvanlivosti je 5měsíců a je vždy uvedeno na etiketě.       

 

Lípa je kouzelná…

Lípa je národní strom mnoha slovanských národů, v jejichž heraldice a numismatice je symbol lipového listu či květu často užíván. Již ve středověku Slované ctili lípy jako posvátné stromy. Podle starých pověstí věřili, že v těchto stromech sídlí dobří duchové, kteří ochrání jejich obydlí. Starým tradičním zvykem bylo vysazování tzv. rodových lip. Strom byl zasazen při narození syna nebo založení nového obydlí a věřilo se, že lípa bude jejich ochráncem.

Slované uctívali lípu nejen jako posvátný strom, ale také jako matku, která dává svým dětem vše, co potřebují. Z lipového dřeva se vyřezávaly lžíce, hrnečky, tácy a jiné potřebné vybavení pro domácnost. Ve staroslovanské kultuře byla lípa ztotožňována s bohyní lásky a krásy jménem Lada. Velmi významnou starou tradicí je i výsadba lipových alejí. Nejstarší lípy v České republice jsou staré až 700 let.

 

V lékárenství se lipový květ používá samostatně nebo se kombinuje s jinými bylinami. Například v kombinaci s diviznou působí velmi příznivě na horní cesty dýchací. Poskytuje ochranu sliznice dýchacích cest a může přispět ke zvýšení odolnosti proti virům a bakteriím v období chřipek a nachlazení. Kombinaci lípy a divizny najdeme například v přírodních sirupech. Pokud se rozhodnete nějaký vyzkoušet, zaměřte se na obsah přírodních extraktů. 

Nechme tedy přírodu, respektive lípu, pomáhat, pohladit podrážděné dýchací cesty a podpořit vykašlávání.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení